W obronie polskiej ziemi

W środę w Warszawie Polskie Stronnictwo Ludowe zorganizowało manifestację „W obronie polskiej ziemi". Był to protest przeciw zapisom projektu ustawy o obrocie ziemią, która zrównuje polskiego rolnika z obcokrajowcami. Proponowane przez PiS przepisy blokują rozwój polskiego rolnictwa, utrudniają funkcjonowanie polskiej wsi i naruszają prawo własności.

Na manifestację przyjechało niemal 4 tys. osób z całej Polski. Manifestanci zebrali się w jednym z najważniejszych miejsc dla ruchu ludowego, czyli pod pomnikiem Wincentego Witosa. Z województwa lubelskiego w demonstracji brało udział około 500 osób.

Czytaj więcej...

Forum Młodych Ludowców dla Kobiet

 

 

Młodzi Ludowcy  dziękowali wszystkim Paniom, nie sortując ich na lepsze i gorsze -  za światło jakie wnoszą do naszego szarego, codziennego życia. Uśmiech na twarzy kobiety to dobry znak i zwiastun pomyślności. A tych uśmiechów nie brakowało dziś na ulicach Lublina. Z okazji Dnia Kobiet działacze Forum Młodych Ludowców w Lublinie rozdali Paniom 500 tulipanów i 500 róż.

Czytaj więcej...

Jesteśmy winni pamięć Batalionom Chłopskim

Bataliony Chłopskie to jeden z głównych tematów konferencji prasowej Władysława Kosiniaka-Kamysza w Sejmie RP. Prezes PSL odniósł się w ten sposób do odbywających się obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Czytaj więcej...

PSL chroni rolników przed PiS

Projekt ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego autorstwa PiS wprowadza kompletny chaos.  Rolnicy nie będą mogli pełnić funkcji publicznych, ich dzieci będą miały problemy z dziedziczeniem, drastycznie spadną ceny gruntów. - Dlatego rozpoczynamy akcję informacyjną pokazującą „dobrą zmianę", jaką niesie za sobą ta nowelizacja - mówi Krzysztof Hetman szef lubelskiego PSL.

Czytaj więcej...

100 dni rządów PIS

100 dni rządu PiS to 100 dni chaosu, zamieszania i złych decyzji, które szkodzą Polakom. Pierwsze dni nie rokują rządzącym dobrze na przyszłość.

W czasie pierwszych 100 dni PiS skupił się głównie na tym, czego w expose nie było. To chociażby "rozjechanie" Trybunału Konstytucyjnego, "zlikwidowanie de facto służby cywilnej", "zawładnięcie mediami publicznymi" oraz "nieprawdopodobny chaos w polskim sektorze rolno-spożywczym - wymienia prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Takie działania nie rokują rządzącym dobrze na przyszłość.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje