PSL chroni rolników przed PiS

Projekt ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego autorstwa PiS wprowadza kompletny chaos.  Rolnicy nie będą mogli pełnić funkcji publicznych, ich dzieci będą miały problemy z dziedziczeniem, drastycznie spadną ceny gruntów. - Dlatego rozpoczynamy akcję informacyjną pokazującą „dobrą zmianę", jaką niesie za sobą ta nowelizacja - mówi Krzysztof Hetman szef lubelskiego PSL.

Czytaj więcej...

100 dni rządów PIS

100 dni rządu PiS to 100 dni chaosu, zamieszania i złych decyzji, które szkodzą Polakom. Pierwsze dni nie rokują rządzącym dobrze na przyszłość.

W czasie pierwszych 100 dni PiS skupił się głównie na tym, czego w expose nie było. To chociażby "rozjechanie" Trybunału Konstytucyjnego, "zlikwidowanie de facto służby cywilnej", "zawładnięcie mediami publicznymi" oraz "nieprawdopodobny chaos w polskim sektorze rolno-spożywczym - wymienia prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Takie działania nie rokują rządzącym dobrze na przyszłość.

Czytaj więcej...

Obniżka wieku emerytalnego? Podobno nie było w tej sprawie „twardego zobowiązania rządu”. Czyżby?

Prawo i Sprawiedliwość obiecało wiele, a teraz rakiem wycofuje się z kosztownych pomysłów. Tym razem kłamstwa PiS obnażył wicepremier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do projektu obniżenia wieku emerytalnego.

Czytaj więcej...

Miały być pieniądze, będą kredyty dla rolników

Rolnicy dalej nie mają unijnych dopłat, choć jest już połowa lutego. Winne są czystki kadrowe prowadzone przez rząd w agencjach. PiS odpowiada rolnikom: jak nie dostaliście jeszcze dopłat weźcie sobie kredyt. Prawo i Sprawiedliwość zaczęło swoje rządy w ministerstwie rolnictwa  od czystek kadrowych. Najpierw szybko został wymieniony szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz jego zastępcy i dyrektorzy regionalni. Do największych zwolnień doszło 4 lutego kiedy pracę straciło ponad 300 kierowników biur powiatowych.

Czytaj więcej...

Nie dla nacjonalizacji ziemi i wywłaszczania rolników. PSL będzie chronić rolników przed PiS-em

Projekt ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego autorstwa PiS budzi wielkie obawy i kontrowersje.  Paradoksalnie może zaszkodzić polskiemu rolnictwu, wręcz zahamować jego rozwój, bo rolnicy nie będą mogli powiększać swoich gospodarstw. Duże obawy także budzą zapisy dotyczące dziedziczenia. Rolnik, sporządzając przed śmiercią testament nie będzie pewny, czy jego ziemia trafi w ręce spadkobiercy jako ojcowizna, czy zostanie znacjonalizowana, upaństwowiona?

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje